TOPlist

 

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

RAS AL KHAIMAH

31. 10. - 7. 11. 2014

 

 

Můj aktuální zápisek bude zcela jiný, než jaké jste zvyklí. Nebude rozdělen na jednotlivé dny doprovázené fotografiemi, bude zde jen jeden jediný a asi ne moc dlouhý popis mé návštěvy emirátu Ras al Khaimah.

Nápad navštívit nejsevernější z emirátů se zrodil na základě článku v nejmenovaném tisku. Zde bylo popsáno, jakými krásami Ras al Khaimah (v překladu Hlava stanu) oplývá ve srovnání s emiráty jinými. Proto i já, celý natěšený, jsem zorganizoval akci pro skupinku cestovatelů. Možná mne měla trošku z mého snu rozebrat jednoho zájemce. Vše komentoval slovy „to tam budeme celou dobu čučet do pouště?“. Netušil jsem nakolik je jeho poznámka výstižná.

Nebudu zde nijak opisovat průvodce nebo informace dostupné skrze internet a předem si dovoluji podotknout, že se jedná o můj názor na tento kout světa. Vše lze vyjádřit slovy JEDNOU STAČILO. Samozřejmě, člověk jezdí, poznává a vidí, aby si udělal obrázek o ostatních destinacích. Emiráty celkově mne nijak nezaujaly. Kvalita služeb vysoká, ale tomu i odpovídají ceny – také vysoké. Je krásné, že si koupíte letenku za 5 tisíc. To je ale úplné minimum ve srovnání s tím, co Vás zde bude vše stát. Nepočítejte s hostely anebo nápisy „backpackers welcome“. Nic takového. Tato sorta cestovatelů by se měla emirátům vyhnout velkým obloukem.

Navíc si nemyslím, že je zde co až tak k vidění. Namítáte Dubaj City (správný název, aby nedocházelo k záměně se stejnojmenným emirátem). Ano, město je zajímavé. Jak architekturou, tak svým povstáním „z prachu“. Před 40ti lety zde stály ještě stany a dnes jsou zde nejvyšší budovy světa, nejlépe vybavené policejní oddělení, umělé ostrovy, nejdelší metro jezdící bez řidiče, největší nákupní centra, sjezdovka apod. To jsou ale pomíjivé pozlátka. Také platí – vidět jednou a stačí. Kdyby šejkům netekly do kapes petrodolary, tak by země byla stále tam, kde byla před 40ti lety.

 

 

FOTOGALERIE & MAPA POZNÁVÁNÍ DUBAJE

 

Nyní můžete nově pro hledání fotografií a cestopisů ze všech koutů světa použít výběr z mapy. Stačí jednoduše kliknout na místo, které Vás zajímá a přenést se do jiného města, jiného státu, na jiný kontinent ...

 

Daniel Linnert
 

daneczek75@gmail.com

 

 

Počet letů: 415

Počet zemí: 108

 

 

Profile for Daniel_Linnert